Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $275.62
Out of stock
| Size | 2056516, P205/65R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 26.49 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 95V |
| Load Index | 95 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 105000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 640 A A |