Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $185.04
Out of stock
| Size | 1955015, P195/50R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 22.68 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 82V |
| Load Index | 82 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 105000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 640 A A |