Yokohama
IceGuard G075
MSRP: $561.00
Availability: 1 in stock
| Size | 2754020, P275/40R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 28.66 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 106T |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 14 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 0 |