Yokohama
Advan Sport V105W
MSRP: $911.00
Out of stock
| Size | 2654019, P265/40R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 27.35 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 98Y |
| Load Index | 98 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | N0 - Porsche |
| uTQG | 240 AA A |