Yokohama
Geolandar X CV
MSRP: $618.00
Out of stock
| Size | 2754022, P275/40R22 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.66 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 108W |
| Load Index | 108 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 520 A A |