Pirelli
P Zero All Season
MSRP: $1,862.00
Out of stock
| Size | 3153022, P315/30R22 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 29.44 |
| Wheel Width Min | 10.5" |
| Wheel Width Max | 11.5" |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107W |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | B - Bentley |
| uTQG | 500 A A |