Pirelli
P Zero
MSRP: $991.00
Out of stock
| Size | 2753520, P275/35R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 27.58 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 102(Y) |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | B1 - Bentley |
| uTQG | 220 AA A |