Pirelli
Scorpion Zero All Season
MSRP: $1,594.00
Out of stock
| Size | 2854521, P285/45R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 31.1 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 113(Y) |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | L - Lamborghini |
| uTQG | 500 A A |