Pirelli
Scorpion Verde All Season
MSRP: $937.00
Out of stock
| Size | 2654021, P265/40R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.35 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 105W |
| Load Index | 105 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | * - MINI, MGT - Maserati |
| uTQG | 600 A A |