Pirelli
P Zero (PZ4-Sport)
MSRP: $1,102.00
Availability: 7 in stock
| Size | 2753020, P275/30R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 26.5 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 97Y |
| Load Index | 97 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | AO - Audi |
| uTQG | 280 AA A |