Pirelli
Scorpion All Terrain Plus
MSRP: $662.00
Out of stock
| Size | 2757018, LT275/70R18 E |
| Sidewall | Outlined White Letters |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 33.16 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 125S |
| Load Index | 125 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 15 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 640 A B |