Pirelli
P Zero (PZ4-Sport)
MSRP: $799.00
Availability: 3 in stock
| Size | 2453519, P245/35R19 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 25.75 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 93(Y) |
| Load Index | 93 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | AO - Audi |
| uTQG | 280 AA A |