Pirelli
Cinturato P7 All Season
MSRP: $942.00
Out of stock
| Size | 2654020, P265/40R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 28.35 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 104H |
| Load Index | 104 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | AO - Audi |
| uTQG | 500 A A |