Pirelli
P Zero (PZ4-Sport)
MSRP: $1,587.00
Availability: 15 in stock
| Size | 3253523, P325/35R23 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 23" |
| Outside Diameter | 31.96 |
| Wheel Width Min | 11" |
| Wheel Width Max | 13" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111Y |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 320 AA A |