Yokohama
Bluearth V906
MSRP: $843.00
Out of stock
| Size | 2854021, P285/40R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.98 |
| Wheel Width Min | 9.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 109W |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |