Toyo
Celsius CUV
MSRP: $402.00
Out of stock
| Size | 2255519, P225/55R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 28.74 |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 99V |
| Load Index | 99 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 520 A A |