Antares
SMT A7
MSRP: $203.87
Out of stock
| Size | 20514, 205R14LT C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 26.91 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 107Q |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Commerial |