Yokohama
V107E
MSRP: $1,035.00
Availability: 4 in stock
| Size | 2754022, P275/40R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.66 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107Y |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | Y |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |