Antares
NT 3000
MSRP: $191.49
Out of stock
| Size | 2157015, LT215/70R15 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 26.85 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 109S |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| tireSizeType | Metric |