Antares
NT 3000
MSRP: $182.83
Out of stock
| Size | 1957015, LT195/70R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 25.75 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 104S |
| Load Index | 104 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |