Antares
NT 3000
MSRP: $151.82
Out of stock
| Size | 18514, 185R14LT |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 25.65 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 102S |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Commerial |