Antares
Deep Digger
MSRP: $281.73
Out of stock
| Size | 2357515, LT235/75R15 C |
| Sidewall | Outlined White Letters |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 28.88 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 104S |
| Load Index | 104 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Metric |