Antares
SMT A7
MSRP: $278.76
Out of stock
| Size | 2557015, LT255/70R15 C |
| Sidewall | Outlined White Letters |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 29.06 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 113S |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Metric |