Yokohama
Geolandar MT G003
MSRP: $554.00
Out of stock
| Size | 2256517, LT225/65R17 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 28.52 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 107Q |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 17 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |