Nexen
Npriz AH8
MSRP: $332.49
Availability: 78 in stock
| Size | 2254018, P225/40R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 25.09 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 88W |
| Load Index | 88 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| warrantyMileage | 115000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 500 A A |