Antares
SMT A7
MSRP: $269.95
Out of stock
| Size | 2058016, P205/80R16 C |
| Sidewall | Outlined White Letters |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 28.91 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110S |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Metric |