Falken
FK-090
MSRP: $273.44
Out of stock
| Size | 1659018, P165/90D18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 30.1 |
| Wheel Width Min | 4" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107M |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | M |
| Tread Depth (32nds) | 5 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |