Yokohama
Geolandar X MT
MSRP: $1,253.00
Out of stock
| Size | 38155018, 38x15.50R18LT D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 37.7 |
| Wheel Width Min | 11" |
| Wheel Width Max | 14" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 128Q |
| Load Index | 128 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 21 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Flotation |