Yokohama
V105G
MSRP: $634.00
Availability: 8 in stock
| Size | 2453519, P245/35R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 25.75 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 89W |
| Load Index | 89 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 240 AA A |