Yokohama
Temporary Spare
MSRP: $310.00
Out of stock
| Size | 1357018, P135/70D18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 25.9 |
| Wheel Width Min | 0" |
| Wheel Width Max | 0" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 103M |
| Load Index | 103 |
| Speed Rating | M |
| Tread Depth (32nds) | 5 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |