Antares
Ingens-Locus
MSRP: $249.79
Availability: 91 in stock
| Size | 2454020, P245/40R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 27.72 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 99W |
| Load Index | 99 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |