Antares
Polymax 4S
MSRP: $219.15
Out of stock
| Size | 2155018, P215/50R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.46 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92W |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |