Antares
Polymax 4S
MSRP: $190.59
Out of stock
| Size | 2156017, P215/60R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 27.16 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 96H |
| Load Index | 96 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |