Antares
Polymax 4S
MSRP: $174.42
Out of stock
| Size | 2156016, P215/60R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 26.16 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 95H |
| Load Index | 95 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |