Yokohama
IceGuard IG51V
MSRP: $539.00
Out of stock
| Size | 2953521, P295/35R21 XL |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.13 |
| Wheel Width Min | 10" |
| Wheel Width Max | 11.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107T |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |