Yokohama
W.Drive V905
MSRP: $297.00
Out of stock
| Size | 2055017, P205/50R17 |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 25.07 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 93V |
| Load Index | 93 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |