Yokohama
Geolandar G055
MSRP: $346.00
Out of stock
| Size | 2555520, P255/55R20 XL |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 31.04 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110H |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |