Yokohama
Neova AD07
MSRP: $480.00
Out of stock
| Size | 1755516, P175/55R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 23.58 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 80W |
| Load Index | 80 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 180 AA A |