Yokohama
Parad Spec X PA02
MSRP: $655.00
Out of stock
| Size | 2654022, P265/40R22 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.35 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 106V |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 420 A A |