Yokohama
Parad Spec X PA02
MSRP: $500.00
Out of stock
| Size | 2755520, P275/55R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 31.91 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 117V |
| Load Index | 117 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 420 A A |