Yokohama
Parad Spec X PA02
MSRP: $539.00
Availability: 9 in stock
| Size | 2754520, P275/45R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.74 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110V |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 420 A A |