Yokohama
Parad Spec X PA02
MSRP: $608.00
Out of stock
| Size | 2853523, P285/35R23 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 23" |
| Outside Diameter | 30.85 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107V |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 420 A A |