Yokohama
Parad Spec X PA02
MSRP: $993.00
Out of stock
| Size | 2953524, P295/35R24 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 24" |
| Outside Diameter | 32.13 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110V |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 420 A A |