Antares
Goliath AT
MSRP: $349.54
Availability: 144 in stock
| Size | 2656018, P265/60R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 30.52 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110S |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |