Antares
Deep Digger
MSRP: $413.33
Out of stock
| Size | 33125017, 33x12.50R17LT E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 32.5 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 120Q |
| Load Index | 120 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Flotation |