Antares
Comfort A5
MSRP: $248.96
Availability: 295 in stock
| Size | 2354520, P235/45R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 28.33 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 100W |
| Load Index | 100 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |