Yokohama
Y742S
MSRP: $470.00
Availability: 2 in stock
| Size | 2358516, LT235/85R16 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 31.73 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 0 |