Antares
Goliath AT
MSRP: $425.00
Availability: 5 in stock
| Size | 2857017, LT285/70R17 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 32.71 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121Q |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | D |
| tireSizeType | Metric |