Antares
Ingens-Locus
MSRP: $289.38
Availability: 180 in stock
| Size | 2654022, P265/40R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.35 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 106V |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |