Yokohama
Geolandar CV 4S G061
MSRP: $374.00
Availability: 50 in stock
| Size | 2356518, P235/65R18 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 30.03 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110V |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 660 A A |